Ginekologia

ginekologia katowice

Gabinet ginekologiczny inny niż wszystkie

Zięba Clinic zajmujemy się zarówno profilaktyką, jak i leczeniem chorób gruczołu piersiowego oraz narządu rodnego. Ze względu na szeroki zakres usług jesteśmy w stanie zaoferować pełną opiekę specjalistów ginekologów oraz lekarzy innych specjalności. Nasi lekarze ginekolodzy zajmują się nie tylko diagnostyką i leczeniem, ale udzielają także wszelkich informacji na temat profilaktyki.

Badania ginekologiczne

Każda kobieta powinna regularnie kontrolować stan swojego zdrowia. Profilaktyczne wizyty u ginekologa umożliwiają wczesne wykrycie zaburzeń i chorób, co skraca leczenie i często zwiększa jego skuteczność. Badania należy powtarzać przynajmniej raz na 6 miesięcy.

Jak przebiega badanie ginekologiczne?

Badania lekarskie mają charakter zarówno podmiotowy (wywiad lekarski), jak i przedmiotowy. Badanie przedmiotowe przebiega w kilku etapach. Pierwszy z nich polega na oględzinach sromu i okolicy krocza. Następnie lekarz wkłada do pochwy specjalny wziernik w celu dokonania oględzin ściany pochwy, a później również tarczy szyjki macicy. Po umieszczeniu wziernika w odpowiednim miejscu lekarz pobiera rozmazy z pochwy i szyjki macicy, aby wykonać badania cytologiczne. Następnie ginekolog rozpoczyna badanie wewnętrzne dwuręczne, zwane również zestawionym. Wykonuje również badanie położenia macicy, w którym wyczuwalne są też jajniki i jajowody. Ostatnim etapem wizyty jest przeprowadzenie badanie palpacyjnego gruczołów piersiowych.

Skontaktuj się z Kliniką Leczenia Niepłodności w Katowicach

Umów się na wizytęREJESTRACJA

Wyślij e-mail lub zadzwoń


Skontaktuj się z nami


Masz pytania? Zadzwoń
+48 32 202 36 35

Napisz wiadomość
info@ziebaclinic.pl