Usuwanie zmarszczek

usuwanie zmarszczek katowice

Dlaczego powstają zmarszczki?

W okolicach 25. roku życia skóra zaczyna się starzeć i traci swoją elastyczność. Zmniejszenie jędrności, wiotczenie i utrata właściwego kolorytu skóry wynika z osłabienia włókien elastyny i kolagenu, które odpowiadają za odpowiednie napięcie oraz obniżenia zawartości kwasu hialuronowego w skórze, który odpowiada za jej nawilżenie. Powstawanie i pogłębianie się zmarszczek mimicznych jest również związane z powtarzającymi się ruchami mięśni leżących pod skórą. To właśnie w wyniku napinania mięśni twarzy, zmarszczki najczęściej pojawiają się w okolicy powieki dolnej, w kącikach oczu (tak zwane kurze łapki), wokół ust, w poprzek czoła czy między brwiami.

Jak przywrócić elastyczność skórze twarzy?

Zabiegi medycyny estetycznej mające na celu korekcję zmarszczek skupiają się na odbudowie prawidłowej struktury skóry.  Aby skóra stała się ponownie elastyczna i jędrna niezbędne jest stymulowanie odpowiednich warstw skóry, wypełnienie linii zmarszczki, nadanie skórze objętości a tym samym spłycenie lub całkowite wyrównanie nierówności i zapobieganie powstania nowych. Celem zabiegów jest osiągnięcie długotrwałego efektu dlatego substancje stosowane przy wypełnieniu zmarszczek mają również na celu pobudzenie skóry do regeneracji i odbudowy włókien elastyny i kolagenu. Istnieje wiele preparatów przeznaczonych do wypełniania zmarszczek i nierówności, wśród nich wymienić można preparaty do mezoterapii igłowej na bazie kwasu hialuronowego nieusieciowanego, kolagenu oraz kwas hialuronowy usieciowany. Pobudzenie tkanek do odbudowy można osiągnąć również przez zastosowanie preparatu Sculptra lub osocza bogatopłytkowego.
Jedną z najnowszych metod stymulujących skórę do samoistnej regeneracji jest wykorzystanie lasera frakcyjnego. Jego zastosowanie pozwala na pobudzenie komórek do regeneracji i odbudowy włókien kolagenu.
Skuteczną, stosowaną od lat metodą korekcji zmarszczek jest zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej (Botoxu). Jej działanie polega na rozluźnieniu mięśni twarzy, co dodatkowo zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek.

Jaką metodę korekcji zmarszczek wybrać?

W doborze odpowiedniej metody korekcji zmarszczek najlepiej poradzić się specjalisty, który oceni głębokość nierówności skóry i indywidualnie dobierze najbardziej efektywną metodę. Zachęcamy również do zapoznania się z krótkim opisem poszczególnych zabiegów.

Skontaktuj się z Kliniką Leczenia Niepłodności w Katowicach

Umów się na wizytęREJESTRACJA

Lekarz opiekuńczy

Wyślij e-mail lub zadzwoń


Skontaktuj się z nami


Masz pytania? Zadzwoń
+48 32 202 36 35

Napisz wiadomość
info@ziebaclinic.pl