Bank komórek jajowych i zarodków

bank komórek jajowych katowice

Bank komórek jajowych i zarodków Zięba Clinic w Katowicach został stworzony z myślą o parach, które z przyczyn biologicznych nie mogą mieć własnego potomstwa. Jedyną szansą jest w tym przypadku skorzystanie z materiału rozrodczego dawców. Dawczynie dzielą się komórkami jajowymi, pomagając spełnić marzenie o rodzicielstwie rodzinom, dla których adopcja komórek jajowych jest jedyną szansą na posiadanie potomstwa. Dlatego skontaktuj się z nami już dzisiaj! Nie czekaj.

Dlaczego skorzystać z oferty Zięba Clinic?

W Zięba Clinic spełniamy Twoje marzenia o zostaniu rodzicem. Dzięki nowoczesnemu zapleczu technicznemu najwyższej jakości oraz wykwalifikowanemu, doświadczonemu personelowi możemy pomagać tym, u których wielu lekarzy się poddało. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o naszym banku komórek jajowych i zarodków w Katowicach.

Bank komórek jajowych

Mimo zastosowania nowoczesnych metod leczenia niepłodności nie każda para może posiadać własne potomstwo. Problem niepłodności często podyktowany jest czynnikiem żeńskim. Bank komórek jajowych jest szansą dla kobiet, u których wygasła czynność jajników lub komórki jajowe zostały zniszczone z powodu leczenia onkologicznego. Skorzystanie z banku komórek jajowych jest też rozwiązaniem w sytuacji, gdy jajniki zostały uszkodzone podczas operacji ginekologicznej bądź podczas wcześniejszych procedur leczenia niepłodności nie uzyskano odpowiedniej ilości lub jakości komórek jajowych.

Komórki jajowe przekazują do banku anonimowe dawczynie, które przechodzą szczegółowe badania i testy. Muszą również spełnić szereg wymagań. Procedura dawstwa komórek jajowych jest zgodna z wytycznymi międzynarodowych stowarzyszeń zajmujących się medycyną rozrodu.

Bank komórek jajowych jest też rozwiązaniem dla kobiet, które w najbliższym czasie nie planują potomstwa, ale chcą skorzystać z opcji zabezpieczenia płodności i przekazać swoje komórki, aby wykorzystać je w późniejszym terminie.

Bank zarodków

Kiedy problem niepłodności dotyczy obojga partnerów, którzy nie mogli uzyskać ciąży z własnych embrionów, możliwe jest skorzystanie z banku zarodków i adopcji na poziomie prenatalnym – jest to tzw. adopcja zarodka. Zarodki do adopcji pochodzą od par, które przechodziły procedurę in vitro w Klinice Płodności Zięba. Pary te uzyskały pozytywny rezultat w postaci zdrowego dziecka lub dzieci i postanowiły podzielić się swoimi zarodkami z parami marzącymi o posiadaniu własnego potomstwa.

Kiedy skorzystać z banku komórek rozrodczych i zarodków?

Skorzystanie z banku komórek rozrodczych i zarodków jest rozwiązaniem rekomendowanym w kilku przypadkach:

  •       W przypadku braku rezerwy jajnikowej,
  •       Przedwczesnego wygaśnięcia czynności jajników lub obniżonej funkcji jajników,
  •       Przebytego leczenie przeciwnowotworowego,
  •       Stanu pooperacyjnego jajników,
  •       Nosicielstwa chorób genetycznych dziedziczonych rodzinnie.

Jak zostać dawczynią komórek jajowych?

Kobiety, które pragną anonimowo przekazać swoją komórkę jajową przechodzą w naszej klinice szczegółowe badania i testy. Dawczynią można zostać, jeśli spełnia się następujące warunki:

  •       Wiek poniżej 35 roku życia,
  •       Brak nałogów,
  •       Brak obciążeń genetycznych oraz wirusowych typu: HIV, HBS, HCV, WR,
  •       Dobry stan zdrowia.

Procedura dawstwa jest oparta na zasadach anonimowości i jest zgodna z polskim prawem.

Jak wygląda procedura oddania komórki jajowej?

Kobieta pragnąca zostać dawczynią zgłasza się do naszej kliniki na konsultację i badania. Po wstępnej weryfikacji konieczne jest wypełnienie ankiety z danymi fenotypowymi (wzrost, kolor oczu, budowa ciała oraz grupa krwi). Na podstawie tych informacji pary szukające dawczyni będą opierały swoją decyzję, dopasowując dane do własnego fenotypu. Wszystkie personalia dawczyni są tajne.

Po zakończeniu kwalifikacji rozpoczynamy u dawczyni, która wyraziła uprzednio zgodę, procedurę opartą na stymulacji hormonalnej. Jej celem jest pozyskanie jak największej liczby jajeczek, nadających się do dalszego zapłodnienia lub zamrożenia. Dojrzałe komórki jajowe pobierane są metodą punkcji i przekazywane specjaliście embriologowi.

Cała procedura dawstwa trwa zwykle około miesiąca. Dawczyni ma możliwość przekazania swoich komórek jednorazowo lub kilka razy, w zależności od stanu zdrowia, wieku i rekomendacji lekarza.

bank komórek jajowych katowice

Dlaczego warto zostać dawczynią?

Dawczynie, poprzez podzielenie się komórkami jajowymi, pomagają spełnić marzenia o rodzicielstwie osobom, dla których adopcja komórek to jedyna szansa na potomstwo.

W naszym banku komórek jajowych i zarodków w Katowicach otrzymasz wsparcie lekarzy oraz specjalistów, którzy zapewnią Ci komfort i bezpieczeństwo podczas wszystkich badań i procedur związanych z przekazaniem komórki jajowej.

Wykonamy nieodpłatnie szereg badań oraz zwrócimy Ci koszty.

Fakty na temat oocytów

Oocyt, czyli komórka jajowa, ma około 0,12 mm średnicy, a więc jest 4-krotnie większa od komórki skóry, 26 razy większa od czerwonej krwinki, a nawet 20 razy większa niż plemnik i może być obserwowany gołym okiem.

Procedura adopcji zarodka

Po analizie dotychczasowego przebiegu leczenia niepłodności, które zakończyło się niepowodzeniem, lekarz prowadzący kwalifikuje parę do procedury adopcji zarodka. Biorcy podają swoje dane fenotypowe, jak wzrost, budowę ciała, czy kolor oczu oraz grupę krwi, co jest podstawą doboru zarodków do adopcji.

Bank zarodków katowice

Bank komórek jajowych i zarodków w Katowicach

Bank komórek jajowych i zarodków Zięba Clinic w Katowicach to miejsce, w którym spełniamy marzenia o rodzicielstwie. Adopcja komórek rozrodczych pozwala na poczęcie biologicznego potomstwa komórkami dawczyni. Możliwość adopcji zarodków jest darem od par, które cieszą się wymarzonym potomstwem.

Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz skorzystać z banku komórek jajowych i zarodków w naszej klinice bądź interesuje Cię dawstwo komórek. Zostając dawcą pomagasz spełniać marzenia wszystkim osobom, dla których adopcja komórek rozrodczych jest szansą na rodzicielstwo.

Skontaktuj się z Kliniką Leczenia Niepłodności w Katowicach

Umów się na wizytęREJESTRACJA

Wyślij e-mail lub zadzwoń


Skontaktuj się z nami


Masz pytania? Zadzwoń
+48 32 202 36 35

Napisz wiadomość
info@ziebaclinic.pl