Inseminacja domaciczna

inseminacja domaciczna katowice

Inseminacja domaciczna to zabieg szeroko stosowany w leczeniu niepłodności, spowodowanej między innymi obniżonymi parametrami nasienia partnera. Metoda ta jest ceniona za minimalne ryzyko wystąpienia powikłań oraz dość niskie koszty, a także krótki czas trwania i brak konieczności stosowania środków znieczulających. Zabieg inseminacji jest obecnie najprostszą oraz najmniej obciążającą procedurą wspomaganego rozrodu. Polega na bezpośrednim podaniu do jamy macicy odpowiednio przygotowanego nasienia przy użyciu specjalnego cewnika, co pozwala pominąć barierę śluzu szyjkowego i znajdujących się w nim przeciwciał, grzybów i bakterii. Mamy wieloletnie doświadczenie potwierdzone wieloma skutecznymi inseminacjami! Zaufaj nam!

Dlaczego właśnie u nas?

W Zięba Clinic z powodzeniem przeprowadzamy inseminację domaciczną, stosując najnowocześniejsze metody diagnostyki niepłodności. Dzięki temu możemy zaproponować leczenie niepłodności perfekcyjnie dopasowane do każdego Pacjenta. Jeśli marzysz o posiadaniu potomstwa i chcesz skorzystać z zabiegu inseminacji domacicznej w Katowicach, skontaktuj się z nami już dziś!

Na czym polega inseminacja?

Zabieg inseminacji polega na bezpośrednim wprowadzeniu wyselekcjonowanego nasienia do jamy macicy. Wykorzystanie tej techniki pozwala pominąć śluz szyjkowy oraz przeciwciała, które mogą uniemożliwiać dotarcie plemników do macicy podczas stosunku. Nasienie przed podaniem poddaje się w laboratorium działaniom mającym na celu wyselekcjonowanie plemników o największej ruchliwości. Inseminację przeprowadza się w cyklu naturalnym lub po wcześniejszej hormonalnej stymulacji owulacji Pacjentki. Dzięki temu uzyskuje się wzrost większej ilości pęcherzyków (komórek jajowych) w jednym cyklu menstruacyjnym.

Czym jest i kiedy warto z niej skorzystać?

Inseminacja domaciczna to jedna z podstawowych technik wspomaganego rozrodu i bezpieczna, najmniej obciążająca metoda leczenia niepłodności. Zabieg ten zaleca się parom, u których występują zaburzenia owulacji oraz obniżone parametry nasienia. Wskazaniem jest tzw. czynnik szyjkowy, czyli nieprawidłowy skład śluzu szyjkowego, który może zawierać przeciwciała przeciwplemnikowe bądź nieprawidłowa budowa szyjki macicy, stanowiąca barierę dla plemników. Inseminacja domaciczna pozwala ominąć tę barierę.

Z inseminacji domacicznej mogą skorzystać kobiety cierpiące na endometriozę I i II stopnia oraz zespół policystycznych jajników. Zabieg warto także zastosować w przypadku niepłodności idiopatycznej, charakteryzującej się niemożnością ustalenia przyczyn problemów z zajściem w ciążę.

Jak wygląda inseminacja domaciczna?

Inseminacja polega na wstrzyknięciu plemników do macicy przy użyciu cienkiego cewnika. Nasienie jest oddawane na 1-2 godziny przed zabiegiem, a następnie plemniki są oddzielane od płynu nasiennego poprzez ich wypłukanie. Proces obróbki nasienia odbywa się w laboratorium andrologicznym i trwa około 45 minut. Kolejnym etapem jest podanie nasienia Pacjentce.

Czy zabieg boli?

Inseminacja domaciczna jest całkowicie bezbolesnym zabiegiem, wykonywanym na fotelu ginekologicznym i trwającym zaledwie 15 minut. Tuż po zabiegu Pacjentka może udać się do domu.

Inseminacja domaciczna katowice

Jakie są wskazania?

Zabieg inseminacji domacicznej wskazany jest w następujących przypadkach:

 •       zaburzenia owulacji,
 •       nieprawidłowe parametry nasienia,
 •       zaburzenia ejakulacji (ejakulacja wsteczna),
 •       obniżone parametry nasienia (mała ruchliwość, mała liczba plemników),
 •       endometrioza,
 •       czynniki immunologiczne — czynnik szyjkowy tzw. wrogość śluzu
 •       niepłodność idiopatyczna o niewyjaśnionych pochodzeniu.

Przeciwwskazania:

 •       niedrożne jajowody,
 •       stany zapalne dróg rodnych,
 •       niewystarczająca ilość i ruchliwość plemników (w przypadku nasienia partnera),
 •       niewyjaśnienie krwawienie z dróg rodnych.

W Klinice Płodności Zięba wykonujemy dwa rodzaje inseminacji:

 •       inseminacja nasieniem partnera,
 •       inseminacja nasieniem dawcy anonimowego.

Podczas zabiegów inseminacji zwykle podaje się nasienie męża lub partnera. Jeśli jednak parametry nasienia są niewystarczające (na przykład ze względu na zbyt niską jakość nasienia bądź jego brak oraz nosicielstwo wad genetycznych), można rozważyć inseminację nasieniem dawcy. Wszyscy dawcy są restrykcyjnie badani pod kątem chorób zakaźnych, bakteryjnych oraz mutacji genu odpowiedzialnego za wywoływanie choroby genetycznej zwanej mukowiscydozą.

Jaka jest skuteczność?

Inseminacja po raz pierwszy została wykonana w 1867 roku przez M.J. Simsa. Od tego czasu metoda ta została wielokrotnie zmodyfikowana i udoskonalona, a dziś jej skuteczność wynosi około 15%. Przy wykonaniu kilku zabiegów (po jednym w każdym cyklu) szanse zapłodnienia mogą wzrosnąć nawet do 40%. Stymulacja owulacji zwiększa także szanse na ciążę po inseminacji, ale wtedy rośnie też prawdopodobieństwo wystąpienia ciąży mnogiej.

Inseminacja a in vitro i inne metody

Wyniki badań potwierdzają, że zabieg inseminacji może być skuteczną alternatywą dla innych technik wspomaganego rozrodu, które są znacznie bardziej kosztowne i pracochłonne. Do niewątpliwych zalet tej metody należą również: wysoka efektywność oraz minimalna inwazyjność.

Należy pamiętać, że in vitro stosowane jest w bardziej skomplikowanych przypadkach, dlatego wybór odpowiedniej metody powinien zostać poprzedzony specjalistycznymi badaniami.

Cena zabiegu inseminacji domacicznej

Jeśli interesuje Cię cena zabiegu inseminacji domacicznej w Katowicach, zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem lub kontaktu z Kliniką Płodności Zięba. Proponujemy konsultacje u naszych wykwalifikowanych specjalistów ze wszystkich dziedzin medycyny reprodukcyjnej: ginekologii, endokrynologii, położnictwa, ginekologii chirurgicznej oraz immunologii, a także żywienia i psychologii.

Inseminacja domaciczna cena katowice

Inseminacja domaciczna w Katowicach – wybierz Zięba Clinic!

Zięba Clinic jest prywatną placówką medyczną, w której służymy specjalistyczną wiedzą oraz stosujemy najnowocześniejsze metody diagnostyki i leczenia niepłodności. Dokładamy starań, aby nasi Pacjenci czuli się bezpiecznie i komfortowo podczas wizyty.
Każdemu Pacjentowi zapewniamy kompleksowy plan terapii, szukając najlepszych rozwiązań pozwalających na leczenie niepłodności.
W Klinice Płodności Zięba walczymy o Twoje marzenia o posiadaniu potomstwa!

Skontaktuj się z Kliniką Leczenia Niepłodności w Katowicach

Umów się na wizytęREJESTRACJA

Wyślij e-mail lub zadzwoń


Skontaktuj się z nami


Masz pytania? Zadzwoń
+48 32 202 36 35

Napisz wiadomość
info@ziebaclinic.pl