Dawczyni komórek jajowych

dawczyni komórek jajowych katowice

Zostań dawczynią komórek jajowych i pomóż parom, które walczą o założenie rodziny. Dla wielu z nich adopcja komórek rozrodczych lub zarodka jest ostatnią szansą na spełnienie marzeń o własnym potomstwie, zostaniu mamą i tatą. Jeśli możesz i chcesz wykonać ten szczególny, szlachetny gest, dowiedz się więcej o dawstwie komórek jajowych w Zięba Clinic.

Ty też możesz pomóc

Oddanie komórek jajowych kobiecie, która pragnie, lecz nie może, zostać matką, to bezcenny dar, najpiękniejszy ze wszystkich. To krok w stronę pokonania niepłodności – choroby cywilizacyjnej XXI wieku, niosącej szereg negatywnych konsekwencji nie tylko dla pary nią obciążonej, lecz również całego społeczeństwa.

Zdarza się, że na drodze do założenia rodziny staje przeszkoda nie do pokonania – zespół przedwcześnie wygasających jajników, choroba, leczenie onkologiczne, inwazyjne operacje ginekologiczne. W takich sytuacjach samodzielnie niewiele można zdziałać. Potrzebna jest pomoc ludzi dobrego serca, szlachetnych kobiet, które świadomie zdecydują się zostać dawczyniami komórek jajowych.

Oddanie komórek jajowych jest bezpieczne i nic nie kosztuje. Za poświęcony czas i wysiłek każdej dawczyni przysługuje zryczałtowany zwrot środków w wysokości 4 000 zł. Przekazanie komórek jajowych do adopcji odbywa się w sposób anonimowy, cała procedura dawstwa jest zgodna z polskim prawem. 

Zostań dawczynią komórek jajowych w Zięba Clinic

Kobietom, które zdecydują się zostać dawczyniami komórek jajowych, zapewniamy kompleksową opiekę medyczną oraz zryczałtowany zwrot środków za poświęcony czas i wysiłek. Dbamy o to, aby pacjentki Zięba Clinic przeszły przez procedurę dawstwa sprawnie, w sposób komfortowy i satysfakcjonujący. Jeśli chcesz oddać komórki jajowe, dowiedz się więcej. Poznaj kryteria kwalifikacji i warunki uczestnictwa, a następnie zgłoś swoją kandydaturę.

Kim są dawczynie komórek jajowych? Kryteria udziału w programie

Dawczynią komórek jajowych może zostać każda dorosła kobieta przed ukończeniem 35. roku życia. Warunkiem uczestnictwa jest ogólnie dobry stan zdrowia, brak obciążeń genetycznych i wirusowych, a także brak nałogów. Każda kandydatka w ramach kwalifikacji odbywa specjalistyczne konsultacje i badania, potwierdzające możliwość oddania komórek rozrodczych do adopcji.

Dawczynią komórek rozrodczych może zostać kobieta:

 • mająca 18-35 lat,
 • ciesząca się dobrym zdrowiem fizycznym i psychicznym,
 • nie obciążona chorobami genetycznymi i wirusowymi typu: HIV, HBS, HCV, WR,
 • bez nałogów tytoniowych, alkoholowych, narkotykowych.

Co zyskują dawczynie komórek jajowych?

Oddanie komórek jajowych do adopcji to bezcenny dar przekazywany drugiej kobiecie. Każdy, kto zdobędzie się na ten szlachetny gest, zyskuje ogromną satysfakcję. W naszych oczach, a także w oczach wielu ludzi, dawczynie komórek jajowych są bohaterkami. Postrzegamy je jako wyjątkowe kobiety, zdolne do pomocy ludziom w potrzebie.

Pacjentki Zięba Clinic zakwalifikowane do oddania komórek otaczamy opieką medyczną i profesjonalnym wsparciem naszych specjalistów. Dawczynie otrzymają bezpłatny pakiet konsultacji i badań diagnostycznych w kwocie około 2 700 zł, pozwalających na dokładną ocenę stanu zdrowia, a także zwrot kosztów w wysokośći 4 000 zł.

Dawczynie komórek jajowych zyskują:

 • satysfakcję i samozadowolenie z pomocy innym,
 • profesjonalną opiekę medyczną specjalistów Zięba Clinic,
 • pakiet badań laboratoryjnych i obrazowych, pozwalających na dokładną ocenę stanu zdrowia.

Oddanie komórek jajowych – jak wygląda procedura dawstwa?

Procedura dawstwa komórek jajowych jest prosta i bezpośrednia. Zasadniczo składa się z etapu kwalifikacji i przygotowania do punkcji jajników. Nad przebiegiem całego procesu czuwa wykwalifikowany personel.

Pierwszym krokiem jest kwalifikacja do zabiegu. To kilkustopniowa procedura, podczas której wykonuje się odpowiednie badania i testy. Jeśli wyjdą pomyślnie, lekarz kwalifikuje pacjentkę do oddania komórek jajowych.

Po kwalifikacji pacjentka wypełnia ankietę dotyczącą fenotypu. Oznacza kolor oczu, budowę i masę ciała i grupę krwi. Te dane, objęte klauzulą poufności, są potrzebne podczas procedury adopcyjnej.

Kolejny krok to przygotowanie do punkcji jajników. To zabieg, podczas którego zostają pobrane komórki jajowe. Przed jego wykonaniem należy przyjmować leki hormonalne stymulujące owulację. W trakcie tej procedury odbywają się wizyty kontrolne z USG, pozwalające wyznaczyć optymalny termin pobrania komórek jajowych. W wyznaczonym dniu odbywa się zabieg.

Punkcja jajników jest zabiegiem małoinwazyjnym, bezpiecznym i bezbolesnym. Pobranie komórek jajowych odbywa się w znieczuleniu podawanym przez anestezjologa. Punkcja trwa zaledwie kilkanaście minut. Po zabiegu pacjentka pozostaje 2-4 godziny na obserwacji, następnie może wrócić do domu.

Od momentu zgłoszenia kandydatury do oddania komórek jajowych zwykle mija 1 miesiąc. Dawczyni może przekazać swoje komórki rozrodcze jednorazowo lub wielokrotnie, w zależności od indywidualnych wskazań.

Procedura dawstwa komórek jajowych krok po kroku:

 1. Wstępna weryfikacja
 2. Wykonanie testów i badań
 3. Kwalifikacja do do oddania komórek jajowych
 4. Przygotowanie do punkcji jajników (stymulacja hormonalna)
 5. Pobranie komórek jajowych i przekazanie ich do banku nasienia i komórek jajowych.

Czy oddanie komórek jajowych jest bezpieczne?

Oddanie komórek jajowych (oocytów) nie wpływa na płodność. Każda dawczyni może sama zostać mamą po raz pierwszy lub kolejny (posiadanie potomstwa nie jest tu przeciwwskazaniem, lecz okres połogu i karmienia piersią już tak), a przy tym wspomóc inną kobietę na drodze do macierzyństwa.

Kobiety rodzą się z określoną liczbą prekursorów komórek rozrodczych. W chwili narodzin jest ich około 2 miliony, a w momencie osiągnięcia dojrzałości płciowej już około 700 tysięcy. Tzw. rezerwa jajnikowa z biegiem czasu sukcesywnie maleje, choć wiele wskazuje na to, że może się odnawiać. Komórki macierzyste obecne w jajnikach mogą przekształcać się w komórki jajowe aż do okresu przekwitania.

Bez względu na to, w trakcie całego życia dojrzałość osiąga zaledwie 400-500 oocytów. W trakcie owulacji uwalniana jest jedna lub dwie komórki jajowe, reszta ulega degradacji. Oddanie jednej, czy nawet kilku z nich, w żaden sposób nie zaburza możliwości rozrodczych, nie niesie ryzyka niepłodności. Wręcz przeciwnie. Daje szansę na płodność tym, którzy z biologicznych przyczyn ją utracili.

Zostań dawczynią komórek jajowych katowice

Jakie mogą być skutki uboczne punkcji jajników?

Punkcja jajników to zabieg o wysokim profilu bezpieczeństwa. Wiąże się z niewielkim ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych, a możliwe powikłania najczęściej są przejściowe i niegroźne dla zdrowia. Zalicza się do nich m.in. krótkotrwałe krwawienie, bóle brzucha i podbrzusza, mdłości, infekcje.

Samopoczucie po zabiegu zależy od ogólnego stanu zdrowia i indywidualnych predyspozycji. Jednak do oddania komórek jajowych kwalifikują się wyłącznie kobiety zdrowe. Ponadto punkcja jajników odbywa się pod kontrolą USG. Zabieg wykonują doświadczeni specjaliści, korzystając z nowoczesnego sprzętu medycznego i dbając o to, aby cała procedura przebiegła bez powikłań i w sposób jak najbardziej komfortowy dla pacjentki.

Masz więcej pytań dotyczących dawstwa komórek jajowych?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oddaniu komórek jajowych, zapraszamy do kontaktu! Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania, szczegółowo opiszemy procedury postępowania i postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.

W Zięba Clinic dokładamy wszelkich starań, aby kobiety, które chcą zostać dawczyniami, były otoczone kompleksową opieką medyczną, miały dokładną wiedzę dotyczącą każdej z procedur dawstwa i podeszły do nich z pełną świadomością i satysfakcją.

Skontaktuj się z Kliniką Leczenia Niepłodności w Katowicach

Umów się na wizytęREJESTRACJA

Wyślij e-mail lub zadzwoń


Skontaktuj się z nami


Masz pytania? Zadzwoń
+48 32 202 36 35

Napisz wiadomość
info@ziebaclinic.pl