Usuwanie rozstępów

usuwanie rozstępów katowice

Dlaczego powstają rozstępy?

Rozstępy,  czyli równolegle ułożone pręgi na skórze, są zjawiskiem bardzo częstym. Najczęściej pojawiają się na skórze brzucha, ud, pośladków i piersi. Czerwone pasy  pojawiają się w wyniku szybkiego i mocnego rozciągania się skóry, które powoduje rozerwanie się części włókien kolagenowych.

Na czym polega usuwanie rozstępów?

Terapie mające na celu usunięcie rozstępów polegają na zainicjowaniu procesów regeneracji skóry i odbudowy włókien kolagenowych. Obecnie najskuteczniejszą metodą walki z niechcianymi prążkami na skórze jest laser frakcyjny. Rozstępy zbudowane są ze zdegenerowanych włókien kolagenowych i elastynowych. Celem terapii jest uszkodzenie i zniszczenie tkanki budującej rozstęp i stymulacja fibroblastów skóry właściwej do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych.
Laser frakcyjny, który oddziałując na niewielkie fragmenty skóry pozostawia na niej mikroskopijne ranki tym samym stymuluje komórki skóry do produkcji kolagenu i rozpoczęcia procesów odbudowy i regeneracji. Prawidłowe włókna kolagenowe zastępują te zdegenerowane i uszkodzone. Podobnie dzieje się z naskórkiem pokrywającym rozstępy – stary uszkodzony naskórek jest niszczony, a w jego miejsce wytwarza się świeży i prawidłowy. Dzięki temu uzyskuje się znaczną poprawę wyglądu i zmniejszenie rozstępów.

Jak uzyskać najlepszy efekt leczenia?

Najlepsze efekty terapii usuwania rozstępów można uzyskać rozpoczynając leczenie w fazie zapalnej (rozstęp czerwony). Na tym etapie nie dochodzi jeszcze do przebudowy skóry i istnieje możliwość odbudowania niemalże prawidłowej struktury włókien kolagenowych. W terapii tych zmian niezwykle istotnym czynnikiem jest czas! Gdy rozstępy zbledną całkowite ich usunięcie może być niemożliwe, odpowiednio dobrana terapia może jednak pozwolić na znaczne zmniejszenie ich widoczności. Terapia laserem frakcyjnym CO2 jest obecnie jedną z najskuteczniejszych metod usuwania rozstępów i blizn. Gęstość i kondycja skóry wyraźnie poprawia się już po jednym zabiegu, jednak do osiągnięcia najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie od 3 do 5 zabiegów w jednomiesięcznych odstępach. Efekty zabiegu nie są natychmiastowe ponieważ proces przebudowy skóry trwa kilka tygodni. Przy usuwaniu rozleglejszych rozstępów warto rozważyć połączenie zabiegów laserem frakcyjnym z terapią osoczem bogatopłytkowym. Pobudzające działanie czynników wzrostu zawartych w osoczu bogatopłytkowym  wraz z stymulacją procesów samoregeneracji laserem frakcyjnym da maksymalny rezultat odbudowy prawidłowej struktury skóry.

Lekarz opiekuńczy

Wyślij e-mail lub zadzwoń


Skontaktuj się z nami


Masz pytania? Zadzwoń
+48 32 202 36 35

Napisz wiadomość
info@ziebaclinic.pl