Kolagen

rewitalizacja szyi

Co to jest kolagen?

Kolagen to białko zbudowane z sieci włókien stanowiące główny składnik skóry właściwej i działające jak wsparcie i wzmocnienie dla skóry. Włókna kolagenowe ulegają dynamicznym zmianom, część ulega naturalnym procesom degradacji, a w ich miejsce powstają nowe, nieuszkodzone włókna.  Równowaga pomiędzy degradacją a syntezą jest gwarancją zachowania elastyczności skóry. Z wiekiem  produkcja kolagenu słabnie czego skutkiem jest powstawanie zmarszczek i utrata jędrności skóry.

Jakie zabiegi wykonuje się z wykorzystaniem kolagenu?

Kolagen to bardzo popularny stymulator tkankowy. Doskonałą metodą sprawdzającą się od dawna, jest podskórna, precyzyjna iniekcja płynnej formy kolagenu.  Terapia płynnym kolagenem może być stosowana do wypełnienia umiarkowanych a nawet głębszych zmarszczek, kurzych łapek i bruzd potrądzikowych. Zastosowanie kolagenu powoduje spłycenie nierówności oraz poprawienie napięcia skóry.

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu maścią i jest praktycznie bezbolesny.

Przeciwwskazania:

  • ciąża oraz karmienia piersią,
  • choroby ogólnoustrojowe (na przykład niewyrównana cukrzyca),
  • choroba nowotworowa,
  • stany zapalne skóry (wirusowe i bakteryjne, na przykład aktywna opryszczka),
  • stosowanie leków przeciwkrzepliwych,
  • skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczynkowa, ryzyko powstawania zwłóknień), tendencja do powstawania keloidów,
  • choroby autoimmunoloiczne.

Przygotowanie do zabiegu:

Na 7 dni przed zabiegiem należy odstawić aspirynę (jeżeli jest to możliwe), aby zmniejszyć ryzyko krwawień i zasinień w miejscu iniekcji.

Rekonwalescencja:

Możliwe niepożądane skutki zabiegu wynikają zazwyczaj ze wstrzyknięć i są to przemijające krwawienie z miejsca wstrzyknięcia, przemijający ból, zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięcia, podskórny wylew krwawy, zasinienie lub niewielki obrzęk, przeważnie ustępujące w ciągu 2-6 dni.

Po zabiegu należy ograniczyć ekspozycję obszarów poddanych zabiegowi na słońce i unikać ekspozycji na światło lampy UV do czasu ustąpienia początkowej opuchlizny i zaczerwienienia. Promienie UV mogą spowodować przebarwienia w miejscu iniekcji.

Skontaktuj się z Kliniką Leczenia Niepłodności w Katowicach

Umów się na wizytęREJESTRACJA

Lekarz opiekuńczy

Wyślij e-mail lub zadzwoń


Skontaktuj się z nami


Masz pytania? Zadzwoń
+48 32 202 36 35

Napisz wiadomość
info@ziebaclinic.pl