Botox

modelowanie ust

Korekcja zmarszczek botoxem

W jakim celu stosuje się toksynę botulinową?

Toksyna botulinowa jest jedną z najsilniejszych toksyn organicznych. Blokuje ona przekazywanie impulsów między nerwami i mięśniami, powodując tymczasowy zanik ruchu mięśni. Powstawanie i pogłębianie się zmarszczek mimicznych, takich jak kurze łapki, zmarszczki poprzeczne czoła, bruzdy między brwiami, zmarszczki powieki dolnej, wokół ust, na brodzie czy szyi jest bezpośrednio związane z powtarzającymi się ruchami mięśni leżących pod skórą. Zablokowanie tych mięśni powoduje rozprostowanie istniejących zmarszczek oraz zapobiega powstawaniu nowych.

Jak przebiega zabieg usuwania zmarszczek i bruzd z wykorzystaniem botoxu?

Zabieg polega na domięśniowym lub śródskórnym wstrzyknięciu preparatu toksyny botulinowej w kilka miejsc w obrębie leczonej okolicy. Wkłucia są prawie bezbolesne – bywają porównywane do “ukłucia komara”. Po zabiegu wskazane jest wykonywanie ruchów mimicznych w miejscach wkłucia. Należy unikać masażu w miejscach wstrzyknięć oraz nie pochylać głowy do dołu.

Toksyna botulinowa zaczyna działać po 1 – 2 dniach. Całkowity efekt kliniczny może być widoczny po 1 tygodniu od wstrzyknięcia preparatu.

fekt przeciwzmarszczkowy po wstrzyknięciu toksyny botulinowej utrzymuje się około 6 miesięcy. Jeżeli zabieg nie jest powtarzany, zmarszczki mimiczne będą powoli pojawiać się w tych samych miejscach. W przypadku zmarszczek bardzo głębokich i mocno utrwalonych może zaistnieć konieczność uzupełnienia zabiegu przez wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym.

Jakie są inne zastosowania Botoxu?

Rozluźniające właściwości toksyny botulinowej znalazły zastosowanie w leczeniu nadpotliwości skóry oraz w leczeniu przewlekłej migreny.

Przeciwwskazania:

W dniu iniekcji nie należy planować lotu samolotem.

  • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona),
  • ciąża, okres laktacji,
  • nadwrażliwość na składniki preparatu,
  • stosowanie następujących leków lub okres do 1 tygodnia od ich odstawienia: aminoglikozydy (streptomycyna, gentamycyna, amikacyna, kanamycyna itp.), aminochinolony (chlorochina, hydroksychlorochina), D-penicylamina, cyklosporyna, tubokuraryna, pankuronium, galamina, sukcynylocholina, linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna,
  • miejscowe infekcje skóry,
  • zaburzenia krzepnięcia, stosowanie leków antykoagulacyjnych.

Przygotowanie do zabiegu:

Na 7 dni przed zabiegiem należy odstawić aspirynę (jeżeli jest to możliwe), aby zmniejszyć ryzyko krwawień i zasinień w miejscu iniekcji.

Rekonwalescencja:

Po zabiegu należy unikać ekspozycji słonecznej i solarium przez okres przynajmniej tygodnia, aby uniknąć przebarwień w miejscu iniekcji. Wskazane jest stosowanie ochrony przeciwsłonecznej (krem z filtrem UV 50+). Należy unikać gorących kąpieli i sauny. W dniu zabiegu nie jest wskazane uprawianie sportów czy spożywanie napojów alkoholowych.

Skontaktuj się z Kliniką Leczenia Niepłodności w Katowicach

Umów się na wizytęREJESTRACJA

Lekarz opiekuńczy

Wyślij e-mail lub zadzwoń


Skontaktuj się z nami


Masz pytania? Zadzwoń
+48 32 202 36 35

Napisz wiadomość
info@ziebaclinic.pl