Kwas hialuronowy

modelowanie ust

Co to jest kwas hialuronowy i dlaczego znalazł zastosowanie w medycynie estetycznej?

Kwas hialuronowy to biopolimer występujący w każdym organizmie. Związek ten jest składnikiem macierzy międzykomórkowej skóry właściwej, jego zadaniem jest wiązanie wody. To właśnie obecność kwasu hialuronowego zapewnia skórze gładki wygląd i sprężystość. Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w skórze maleje, przez co staje się ona zwiotczała, tworzą się zmarszczki i bruzdy.

Przez to, że kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem skóry każdego człowieka, jego zastosowanie przy zabiegach medycyny estetycznej jest zupełnie bezpieczne i daje bardzo naturalne efekty.  Ma on postać elastycznego, przezroczystego żelu, który wstrzykuje się w głąb skóry. Po wstrzyknięciu preparat wiąże duże objętości wody w rezultacie  nadaje kształt i objętość w miejscu podania.

Do jakich zabiegów wykorzystywany jest kwas hialuronowy?

Ze względu na zdolność wiązania wody, kwas hialuronowy znajduje zastosowanie jako doskonały wypełniacz przy usuwaniu zmarszczek i bruzd a także w zabiegach modelowania twarzy i ust.  Zastosowanie kwasu hialuronowego umożliwia precyzyjne modelowanie twarzy: nadanie kształtu i konturów, łagodne przywrócenie objętości brody czy policzków. Dzięki odpowiednio dopasowanym parametrom preparat perfekcyjnie integruje się z miejscem podania i zaspokaja indywidualne potrzeby estetyczne pacjenta.

Kwas hialuronowy to nie tylko wypełniacz. Ze względu na swoje właściwości jest to preparat głęboko i trwale nawilżający. Dociera do głębokich warstw skóry i pobudza produkcje naturalnego kolagenu w konsekwencji inicjuje regenerację skóry  i aktywnie niweluje oznaki starzenia.

Kwas hialuronowy podawany jest w głąb skóry pomocą bardzo cienkiej igły. Aby zmniejszyć doznania bólowe podczas zabiegu, można znieczulić skórę za pomocą kremu lub znieczulenia przewodowego albo nasiękowego.

Przeciwwskazania:

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
  • skłonność do powstawania blizn przyrosłych,
  • aktywny proces zapalny skóry (wirusowy lub bakteryjny, na przykład aktywna opryszczka),
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
  • choroby metaboliczne (na przykład niewyrównana cukrzyca),
  • stosowanie leków przeciwkrzepliwych i NLPZ,
  • stosowanie w przeszłości wypełniaczy permanentnych w miejscach, które mają być poddane terapii.

Przygotowanie do zabiegu:

Na 7 dni przed zabiegiem należy odstawić aspirynę (jeżeli jest to możliwe), aby zmniejszyć ryzyko krwawień i zasinień w miejscu iniekcji.

Rekonwalescencja:

Po zabiegu należy unikać ekspozycji słonecznej i solarium przez okres przynajmniej tygodnia, aby uniknąć przebarwień w miejscu iniekcji. Wskazane jest stosowanie ochrony przeciwsłonecznej (krem z filtrem UV 50+). Należy unikać gorących kąpieli i sauny. W dniu zabiegu nie jest wskazane uprawianie sportów czy spożywanie napojów alkoholowych.

Skontaktuj się z Kliniką Leczenia Niepłodności w Katowicach

Umów się na wizytęREJESTRACJA

Lekarz opiekuńczy

Wyślij e-mail lub zadzwoń


Skontaktuj się z nami


Masz pytania? Zadzwoń
+48 32 202 36 35

Napisz wiadomość
info@ziebaclinic.pl