Mezoterapia kwasem hialuronowym

korekcja bruzd

Na czym polega skuteczność zabiegów mezoterapii?

Mezoterapia jest niechirurgiczną metodą stosowaną do regeneracji, poprawy wyglądu oraz odmłodzenia skóry. Duża popularność tej metody wynika z wyraźnie widocznych i długotrwałych efektów terapii, szybko poprawiających kondycję i wygląd skóry. Polega ona na serii nakłuć, wprowadzających preparat do skóry właściwej. Mezoterapia z wykorzystaniem odpowiednio dobranego preparatu na bazie kwasu hialuronowego odżywia skórę i wygładza zmarszczki. Kwas hialuronowy, który jest substancją naturalnie występującą w organizmie, ma działanie bardzo silnie nawilżające, regenerujące i zagęszczające zwiotczałą skórę.

Dla zapewnienia zadowalających, widocznych efektów, zaleca się wykonanie mezoterapii w serii kilku zabiegów. Przez pierwsze 2 miesiące zalecane jest wykonywanie zabiegu co 7 – 14 dni, a następnie 1 zabiegu na miesiąc przez 3 do 6 miesięcy.

Przeciwwskazania:

  • ciąża oraz karmienia piersią,
  • choroby ogólnoustrojowe (na przykład niewyrównana cukrzyca),
  • choroba nowotworowa,
  • stany zapalne skóry (wirusowe i bakteryjne, na przykład aktywna opryszczka),
  • stosowanie leków przeciwkrzepliwych,
  • skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczynkowa, ryzyko powstawania zwłóknień), tendencja do powstawania keloidów

Przygotowanie do zabiegu:

Na 7 dni przed zabiegiem należy odstawić aspirynę (jeżeli jest to możliwe), aby zmniejszyć ryzyko krwawień i zasinień w miejscu iniekcji.

Rekonwalescencja:

Możliwe niepożądane skutki zabiegu wynikają zazwyczaj ze wstrzyknięć i są to przemijające krwawienie z miejsca wstrzyknięcia, przemijający ból, zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięcia, podskórny wylew krwawy, zasinienie lub niewielki obrzęk, przeważnie ustępujące w ciągu 2-6 dni.

Po zabiegu należy ograniczyć ekspozycję obszarów poddanych zabiegowi na słońce i unikać ekspozycji na światło lampy UV do czasu ustąpienia początkowej opuchlizny i zaczerwienienia. Promienie UV mogą spowodować przebarwienia w miejscu iniekcji.

Skontaktuj się z Kliniką Leczenia Niepłodności w Katowicach

Umów się na wizytęREJESTRACJA

Lekarz opiekuńczy

Wyślij e-mail lub zadzwoń


Skontaktuj się z nami


Masz pytania? Zadzwoń
+48 32 202 36 35

Napisz wiadomość
info@ziebaclinic.pl