Osocze bogatopłytkowe

usuwanie zmarszczek

Osocze bogatopłytkowe – regeneris, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Co to jest osocze bogatopłytkowe?

Za tą tajemniczą i naukowo brzmiącą nazwą kryje się bardzo skuteczny preparat wykonywany w oparciu o płytki krwi pobrane od pacjenta. Osocze bogatopłytkowe uzyskuje się z własnej krwi pacjenta, którą pobiera się tuż przed zabiegiem z żyły w zgięciu łokciowym. Pobraną krew poddaje się odwirowaniu w celu usunięcia erytrocytów i leukocytów. Specjalna preparatyka krwi umożliwia otrzymanie osocza bogatego w płytki krwi, które podaje się  za pomocą cieniutkiej igiełki w obszar ciała poddawany  regeneracji. Zabieg stymuluje komórki macierzyste i w konsekwencji produkcję kolagenu, o właściwościach regeneracyjnych. Czynniki wzrostu uwalniane przez aktywowane płytki krwi stymulują replikację komórkową, tworzenie naczyń, pobudzają metabolizm i różnicowanie komórkowe. W wyniku zabiegu skóra staje się bardziej ukrwiona, wygładzona, elastyczniejsza i przyjemniejsza w dotyku.  Zastosowanie osocza bogatopłytkowego daje natychmiastowe efekty wypełnienia, a dodatkowo w ciągu kolejnych tygodni od zabiegu regeneruje tkankę od wewnątrz.

Czy podanie osocza bogatopłytkowego jest bezpieczne?

Zabieg przy wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego jest całkowicie bezpieczny.  Osocze bogatopłytkowe pozyskuje się z własnej krwi pacjenta przez co preparat ten jest w 100% biokompatybilny z naszym organizmem i zagrożenie wystąpienia alergii jest zerowe.

Niewątpliwą zaletą jest brak szczególnych przeciwwskazań, osocze bogatopłytkowe nie powoduje uczulenia na słońce i może być stosowane przez cały rok.

Zabieg jest prawie bezbolesny.

Przeciwwskazania:

  • zakażenie lub zapalenie skóry w okolicy lub blisko okolicy mającej zostać poddanej zabiegowi,
  • ciąża, laktacja,
  • stosowanie leków przeciwkrzepliwych.

Przygotowanie do zabiegu:

Na 7 dni przed zabiegiem należy odstawić aspirynę (jeżeli jest to możliwe), aby zmniejszyć ryzyko krwawień i zasinień w miejscu iniekcji.

Rekonwalescencja:

Możliwe niepożądane skutki zabiegu wynikają zazwyczaj ze wstrzyknięć i są to przemijające krwawienie z miejsca wstrzyknięcia, przemijający ból, zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięcia, podskórny wylew krwawy, zasinienie lub niewielki obrzęk, przeważnie ustępujące w ciągu 2-6 dni.

Po zabiegu należy ograniczyć ekspozycję obszarów poddanych zabiegowi na słońce i unikać ekspozycji na światło lampy UV do czasu ustąpienia początkowej opuchlizny i zaczerwienienia.

Skontaktuj się z Kliniką Leczenia Niepłodności w Katowicach

Umów się na wizytęREJESTRACJA

Lekarz opiekuńczy

Wyślij e-mail lub zadzwoń


Skontaktuj się z nami


Masz pytania? Zadzwoń
+48 32 202 36 35

Napisz wiadomość
info@ziebaclinic.pl