Leczenie nadpotliwości

leczenie nadpotliwości katowice

Człowiek wydziela od kilku mililitrów do kilku litrów potu dziennie. Jest to proces fizjologiczny, odpowiedzialny za termoregulację organizmu. Mimo, że jest to zjawisko prawidłowe, nadmierne pocenie się bywa niezmiernie uciążliwe i kłopotliwe dla osoby, której ten problem dotyczy. Może ono być zlokalizowane i dotyczyć pach, dłoni czy stóp lub też może być uogólnione i dotyczyć całego ciała.
Do leczenia nadpotliwości zlokalizowanej stosuje się toksynę botulinową. Jej działanie polega na blokowaniu czynności gruczołów potowych i jest to sposób obecnie uważany za przynoszący najlepsze rezultaty.

Jak przebiega zabieg leczenia nadpotliwości?

Obszar nadmiernej potliwości dzieli się na małe kwadraty. Następnie w obrębie każdego wyznaczonego kwadratu podaje się śródskórnie małą ilości toksyny botulinowej. Zabieg jest prawie bezbolesny, ale istnieje możliwość wcześniejszego znieczulenia. Trwa kilka – kilkanaście minut i można po nim powrócić do codziennych zajęć. Efekt jest widoczny po kilku – kilkunastu dniach i utrzymuje się od kilku miesięcy do roku. Następnie wymaga powtórzenia.

Przeciwwskazania:

W dniu iniekcji nie należy planować lotu samolotem.

  • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona),
  • ciąża, okres laktacji,
  • nadwrażliwość na składniki preparatu,
  • stosowanie następujących leków lub okres do 1 tygodnia od ich odstawienia: aminoglikozydy (streptomycyna, gentamycyna, amikacyna, kanamycyna itp.), aminochinolony (chlorochina, hydroksychlorochina), D-penicylamina, cyklosporyna, tubokuraryna, pankuronium, galamina, sukcynylocholina, linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna,
  • miejscowe infekcje skóry,
  • zaburzenia krzepnięcia, stosowanie leków antykoagulacyjnych.

Przygotowanie do zabiegu:

Na 7 dni przed zabiegiem należy odstawić aspirynę (jeżeli jest to możliwe), aby zmniejszyć ryzyko krwawień i zasinień w miejscu iniekcji.

Rekonwalescencja:

Należy unikać gorących kąpieli i sauny. W dniu zabiegu nie jest wskazane uprawianie sportów czy spożywanie napojów alkoholowych.

Skontaktuj się z Kliniką Leczenia Niepłodności w Katowicach

Umów się na wizytęREJESTRACJA

Lekarz opiekuńczy

Wyślij e-mail lub zadzwoń


Skontaktuj się z nami


Masz pytania? Zadzwoń
+48 32 202 36 35

Napisz wiadomość
info@ziebaclinic.pl