Modelowanie twarzy

modelowanie twarzy katowice

Dla kogo polecane jest modelowanie twarzy?

Z upływem lat maleje produkcja kwasu hialuronowego w skórze, zmniejsza się ilość włókien kolagenowych, inaczej rozkłada się tkanka tłuszczowa. W wyniku tego z wiekiem skóra staje się cieńsza, mniej elastyczna, słabiej nawodniona – zaczyna opadać, zmieniając tym samym kształt i wyraz twarzy. Zmiany skóry związane z procesami starzenia są nieuniknione, współczesna medycyna estetyczna umożliwia nam jednak nie zgodzić się z upływającym czasem. Modelowanie twarzy pozwala na nowo uwypuklić i ujędrnić miejsce, które w wyniku procesów starzenia stało się bardziej wiotkie, straciło swą elastyczność i uległo zapadnięciu.
Zabiegi modelowania przeznaczone są głównie dla osób, którym dokuczają oznaki starzenia się skóry: opadające kąciki ust, opadanie policzków, asymetria twarzy. Należy zaznaczyć jednak, że konturowanie twarzy polecane jest nie tylko osobom chcącym poprawić stan swojej skóry lub przywrócić młodzieńczy owal twarzy, ale także tym, które są niezadowolone z kształtu swojej twarzy i chcą zmienić coś w swoim wyglądzie – odwrócić skutki starzenia oraz zapobiegać im. Rozwój medycyny estetycznej sprawił, że modelowanie twarzy jest dostępne dla każdego bez konieczności wykonywania inwazyjnych zabiegów chirurgicznych. Dziś bez użycia skalpela możliwe jest wygładzenie linii twarzy, uwypuklenie policzków, uwydatnienie kości policzkowych, wymodelowanie linii żuchwy, poprawa kształtu nosa, zredukowanie głębokich blizn i nierówności i skorygowanie konturu twarzy.

Jak przeprowadza się zabieg modelowania twarzy?

Modelowanie twarzy to nadanie jej najbardziej pożądanego kształtu, poprawienie owalu i wygładzenie rysów. Medycyna estetyczna oferuje w tej dziedzinie najnowocześniejsze techniki pozwalające w nieinwazyjny sposób uzyskać długotrwałe, spektakularne efekty. Jedną z technik wykorzystywanych przy modelowaniu twarzy jest uzupełnienie utraconej objętości tkanki przez zastosowanie różnego rodzaju wypełniaczy. Korekcję kształtu twarzy można osiągnąć również przez zastosowanie nici liftingujących lub usunięcie niechcianej tkanki tłuszczowej. W zależności od potrzeb istnieje możliwość łącznia terapii i zastosowanie nici liftingujących równocześnie z wykorzystaniem wypełnienia lub toksyny botulinowej.

Skontaktuj się z Kliniką Leczenia Niepłodności w Katowicach

Umów się na wizytęREJESTRACJA

Lekarz opiekuńczy

Wyślij e-mail lub zadzwoń


Skontaktuj się z nami


Masz pytania? Zadzwoń
+48 32 202 36 35

Napisz wiadomość
info@ziebaclinic.pl