Nici liftingujące

modelowanie twarzy

Lifting twarzy w Zięba Clinic to zabieg bezoperacyjny z wykorzystaniem nici liftingujących.  Nici liftingujące to biowchłanialne, bezpieczne nici PDO, które od dziesięcioleci stosowane są w kardiochirurgi.  Ich działanie polega na stymulacji produkcji kolagenu, wygładzeniu i napięciu skóry.

Zabieg idealnie nadaje się zarówno do modelowania i konturowania twarzy jak i szyi, biustu i pośladków. Stosuje się je także przy korekcie rozstępów, blizn oraz modelacji zwiotczałej skóry całego ciała. Nici można z powodzeniem stosować także w celu redukcji objętości, podając je w okolicach nagromadzenia się tkanki tłuszczowej. Zaletą nici jest możliwość stosowania ich równocześnie z innymi zabiegami medycyny estetycznej.

Istnieją różne typy nici. Podczas konsultacji dobierane jest optymalne dla potrzeb pacjenta rozwiązanie, którego pozytywne efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu.

Rodzaje nici  stosowanych Zięba Clinic:

  • Mono to nić pojedyncza, składająca się z pojedynczego włókna polidioskanonu. Wprowadzenie nici powoduje pobudzenie syntezy kolagenu oraz wygładzenie i napięcie skóry. Zalecana jest do stosowania przy wygładzaniu zmarszczek mimicznych, wygładzania okolic szyi i dekoltu, do modelowania policzków oraz liftingu podbródka.
  • Single Screw to nić pojedyncza, składająca się z pojedynczego włókna polidioskanonu skręconego idealnie wokół igły. Wprowadzenie nici powoduje pobudzenie syntezy kolagenu oraz wygładzenie i napięcie skóry. Podobnie jak nić Mono stosowana jest przy wygładzaniu zmarszczek mimicznych, wygładzania okolic szyi i dekoltu, do modelowania policzków oraz liftingu podbródka.
  • Twin to dwie skręcone ze sobą wokół własnej osi nici, które tworzą nierozłączną parę. Podwójne skręcenie daje grubszą i silniejszą nić, dzięki czemu efekt zabiegu jest silniejszy.
  • COG są stworzone do modelowania twarzy i ciała. Dają efekt głębokiego liftingu skóry dzięki zastosowaniu nici haczykowatej (3D). Nici COG składają się z pojedynczego włókna polidioskanonu z wyraźnymi nacięciami, działającymi jak haczyki. Po implantacji drobne nacięcia nici tworzące sieć haczyków otwierają się w jedną stronę, przez co są wstanie podnieść, podciągnąć i utrzymać w odpowiedniej pozycji opadające tkanki. Z powodu swojej budowy służą do zastosowań przy zaawansowanym liftingu. Ich haczykowata budowa pozwala na naturalne „podwieszanie tkanek” bez użycia sposobu mechanicznego. Dzięki grubym i głębokim haczykom, które zapewniają dużo większą zdolność podciągania przez co stały się najbardziej skutecznym narzędziem do korekcji i liftingu zwiotczałej skóry. Prostota podania nici AquLift COG stanowi najbezpieczniejszą metodę liftingu z wszystkich dostępnych na rynku nici haczykowych i stożkowych przy zachowaniu najwyższego stopnia bezpieczeństwa i najmniej obciążającą pacjenta. Przy zastosowaniu około 10 nitek AquLift COG jesteśmy wstanie zliftingować całą twarz, a przy zastosowaniu technik łączonych wraz z innymi typami nici także wymodelować oraz zniwelować wszelkie zmarszczki. Nici AquLift COG nadają się również do zastosowania na całe ciało i modelowania np. pośladków, piersi, brzucha oraz liftingu np. ramion i ud
  • Combi-  nici stosowane do modelowania konturu twarzy, korekcie podwójnego podbródka, oraz modelowaniu szyi, biustu i pośladków. Stanowi rozwiązanie problemów z opadającymi policzkami podbródkiem i linią żuchwy pozwalając na ich dowolną korekcję i modelowanie, a także na eliminację drobnych bruzd i zmarszczek

Jakie są zalety nici PDO?

Implantacja Nici PDO nie pozostawia żadnych blizn oraz nie potrzebuje ingerencji chirurgicznej. Po zabiegu nici są niewidoczne i niewyczuwalne dla pacjenta. Zabiegi z wykorzystaniem Nici PDO są bezpieczne i bezbolesne. Cechuje je wysoka skuteczność liftingu a dodatkowym plusem jest prostota zabiegu. Zabieg nićmi nie wymaga specjalnych przygotowań ani okresu rekonwalescencji.

Przeciwwskazania:

  • stany zapalne skóry (wirusowe i bakteryjne, na przykład aktywna opryszczka),
  • stosowanie leków przeciwkrzepliwych,
  • ciąża, karmienie piersią,
  • zaburzenia krzepnięcia,
  • choroby autoimmunologiczne.

Przygotowanie do zabiegu:

Na 7 dni przed zabiegiem należy odstawić aspirynę (jeżeli jest to możliwe), aby zmniejszyć ryzyko krwawień i zasinień w miejscu iniekcji.

Rekonwalescencja:

Po zabiegu mogą wystąpić przemijający ból, zaczerwienienie, podskórny wylew krwawy, zasinienie lub niewielki obrzęk, przeważnie ustępujące w ciągu 2-6 dni.

Po zabiegu należy ograniczyć ekspozycję obszarów poddanych zabiegowi na słońce i unikać ekspozycji na światło lampy UV do czasu ustąpienia początkowej opuchlizny i zaczerwienienia.

Skontaktuj się z Kliniką Leczenia Niepłodności w Katowicach

Umów się na wizytęREJESTRACJA

Lekarz opiekuńczy

Wyślij e-mail lub zadzwoń


Skontaktuj się z nami


Masz pytania? Zadzwoń
+48 32 202 36 35

Napisz wiadomość
info@ziebaclinic.pl