Sculptra

usuwanie zmarszczek

Co to jest Sculptra?

Sculptra to preparat stworzony do korekcji zagłębień skóry takich jak bruzdy, zmarszczki, fałdy, blizny, zagłębienia. Doskonałe efekty daje zastosowanie go do uzupełniania ubytków tkanki tłuszczowej w obrębie twarzy (lipoatrofia). Przywraca objętość tkanek, utraconą w procesie starzenia, oraz zwiększa grubości skóry i tkanki podskórnej.

Sculptra nie jest działającym czasowo wypełniaczem ani też implantem. Jest to wyjątkowa substancja, której działanie polega na pobudzeniu tkanek twarzy pacjenta do produkcji własnego kolagenu, uzupełniając jego niedobory w skórze. Zapewnia to bardzo naturalnie wyglądający efekt.

Głównym składnikiem preparatu Sculptra jest kwas polimlekowy. Kwas polimlekowy stosowany jest w medycynie od ponad 30 lat jako składnik rozpuszczalnych nici chirurgicznych. Jest to związek biokompatybilny (tzn. nieszkodliwym dla ludzkiego organizmu) oraz biodegradowalny (tzn. rozkładanym w ludzkim organizmie) Sculptra to preparat bardzo dobrze tolerowany przez pacjentów, który nie wymaga wykonywania przed zabiegiem testów skórnych pod kątem ewentualnej alergii.

Jak stosuje się preparat Sculptra?

Zabieg polega na wprowadzeniu preparatu we wskazane miejsca w obrębie twarzy. Nakłucia, wykonywane są cienkimi igłami. Zabieg nie jest bolesny, ale dla komfortu pacjenta, lekarz może znieczulić twarz. Po zakończeniu aplikacji preparatu, lekarz masuje twarz w miejscach podania. Po zabiegu leczony obszar należy masować przez 5 minut, 5 razy dziennie, przez 15 dni.

W zależności od stopnia zaawansowania procesu starzenia, w celu osiągnięcia najlepszego efektu, zabieg należy powtórzyć dwu- lub trzykrotnie w odstępach 6-cio tygodniowych.

Działanie preparatu Sculptra opiera się na stymulacji procesu tworzenia kolagenu w skórze, dlatego też efekt zabiegu nie jest natychmiastowy. Skóra stopniowo odzyskuje elastyczność i pożądaną sprężystość, rezultat działania preparatu utrzymuje się ponad 2 lata.

Przeciwwskazania:

  • zakażenie lub zapalenie skóry w okolicy lub blisko okolicy mającej zostać poddanej zabiegowi,
  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • stosowanie leków przeciwkrzepliwych,
  • skłonność do powstawania blizn przerosłych i keloidów.

Przygotowanie do zabiegu:

Na 7 dni przed zabiegiem należy odstawić aspirynę (jeżeli jest to możliwe), aby zmniejszyć ryzyko krwawień i zasinień w miejscu iniekcji.

Rekonwalescencja:

Możliwe niepożądane skutki zabiegu wynikają zazwyczaj ze wstrzyknięć i są to przemijające krwawienie z miejsca wstrzyknięcia, przemijający ból, zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięcia, podskórny wylew krwawy, zasinienie lub niewielki obrzęk, przeważnie ustępujące w ciągu 2-6 dni.

Po zabiegu należy ograniczyć ekspozycję obszarów poddanych zabiegowi na słońce i unikać ekspozycji na światło lampy UV do czasu ustąpienia początkowej opuchlizny i zaczerwienienia.

Skontaktuj się z Kliniką Leczenia Niepłodności w Katowicach

Umów się na wizytęREJESTRACJA

Lekarz opiekuńczy

Daria Dranka-Bojarowska

dr n. med.

Daria Dranka-Bojarowska


specjalista chirurg, specjalista medycyny estetycznej

Wyślij e-mail lub zadzwoń


Skontaktuj się z nami


Masz pytania? Zadzwoń
+48 32 202 36 35

Napisz wiadomość
info@ziebaclinic.pl