Ginekologia estetyczna

ginekologia plastyczna katowice

Co to jest ginekologia estetyczna?

Ginekologia estetyczna to dział chirurgii estetycznej zajmujący się korekcją zewnętrznych narządów rozrodczych kobiety. Zabiegi ginekologii plastycznej dotyczyć więc będą warg sromowych mniejszych i większych, okolicy łechtaczki, cewki moczowej i ujścia pochwy.

Dla kogo przeznaczone są zabiegi ginekologii estetycznej?

Z zakresu ginekologii estetycznej najczęściej korzystają kobiety, u których w wyniku porodu, urazu lub wraz z wiekiem widoczne są zmiany w obrębie okolic intymnych. Poród siłami natury może generować trwałe zmiany okolic intymnych w wyniku rozciągnięcia bądź rozerwania tkanki. Ginekologia plastyczna zajmuje się również korekcją blizn i zrostów powstałych po nacięciu krocza.

Trwałe zmiany sromu są też wynikiem upływającego czasu. Wraz z wiekiem skóra ulega procesom starzenia. Zmniejsza się ilość włókien kolagenowych odpowiedzialnych za utrzymanie jędrności i napięcia skóry. Zmiany takie dotyczą skóry na całym ciele wliczając w to miejsca intymne.

Część pacjentek korzystających z zabiegów ginekologii estetycznej to kobiety zmagające się z problemami wynikającymi z wad wrodzonych. Przerost warg sromowych może powodować dyskomfort w wyniku otarć, stanów zapalnych i problemów z zachowaniem higieny. Podobnie zbyt małe wargi sromowe mogą być przyczyną zwiększonego narażenia na infekcje okolic intymnych i  podrażnienia.

Na chirurgię estetyczną okolic intymnych decydują się też kobiety, które chcą poprawić wygląd miejsc intymnych z powodów estetycznych lub  którym zmiany w obrębie sromu utrudniają czerpanie przyjemności z życia seksualnego.

Ginekologia plastyczna. W czym może pomóc?

Ginekologia plastyczna może stać się rozwiązaniem dla kobiet, u których występuje problem nietrzymania moczu.

W dobie internetu i środków masowego przekazu, rośnie świadomość pacjentów. Dzięki temu, wiele problemów, które wcześniej były tematami pomijanymi, obecnie coraz częściej może znaleźć rozwiązanie. Jest to powód stale rosnącego zapotrzebowania na zabiegi rekonstrukcyjne ginekologii estetycznej. Pacjentki zgłaszają się do lekarzy z różnymi problemami od blizn poporodowych, po deformację wewnętrznych lub zewnętrznych narządów intymnych. Specjaliści rozwiązując je, w znaczący sposób podnoszą komfort życia kobiet, zarówno pod względem funkcjonalności jak i estetyki.

Skontaktuj się z Kliniką Leczenia Niepłodności w Katowicach

Umów się na wizytęREJESTRACJA

Lekarz opiekuńczy

Daria Dranka-Bojarowska

dr n. med.

Daria Dranka-Bojarowska


specjalista chirurg, specjalista medycyny estetycznej

Wyślij e-mail lub zadzwoń


Skontaktuj się z nami


Masz pytania? Zadzwoń
+48 32 202 36 35

Napisz wiadomość
info@ziebaclinic.pl