Osocze bogatopłytkowe to przełomowe odkrycie współczesnej medycyny. Jego wykorzystanie w zabiegach medycyny regeneracyjnej opiera się na idei wykorzystania naszych własnych komórek do leczenia i stymulacji naturalnego potencjału organizmu do samoodnowy. Osocze bogatopłytkowe to płyn, który uzyskuje się z własnej krwi pacjenta. Krew pobiera się tuż przed zabiegiem z żyły w zgięciu łokciowym, a następnie poddaje się ją odwirowaniu w celu usunięcia erytrocytów i leukocytów. Specjalna preparatyka krwi umożliwia otrzymanie osocza bogatego w płytki krwi. Otrzymane osocze bogatopłytkowe podaje się za pomocą cieniutkiej igiełki w obszar ciała poddawany regeneracji.
Specjalnie przeprowadzona preparatyka krwi pobranej od pacjenta pozwala na skoncentrowanie płytek krwi w osoczu. Obecność płytek krwi jest kluczowa dla skuteczności zabiegu, gdyż uwalniają one substancje zwane czynnikami wzrostu. Molekuły te odpowiadają za pobudzanie komórek do podziałów i regeneracji. Czynniki wzrostu aktywują komórki macierzyste, które zaczynają się efektywnie dzielić i różnicować. Wzmacniają się i wytwarzają się nowe połączenie międzykomórkowe, pobudzane jest krążenie. Zastosowanie osocza bogatopłytkowego umożliwia efektywną stymulację fibroblastów do produkcji nowego kolagenu i macierzy międzykomórkowej, przez co śluzówka odbudowuje się, staje się elastyczna i nawilżona, a skóra odzyskuje świeży wygląd. Zastosowanie osocza bogatopłytkowego zapewnia poprawę ukrwienia miejsc poddanych terapii, a tym samym zwiększa percepcję bodźców.
Nieuniknione procesy starzenia lub zabiegi w okolicy krocza mogą być przyczyna spowolnienia zachodzących w tkance procesów autoregeneracji i niewystarczającej odbudowy zniszczonego kolagenu. Zastosowanie osocza bogatopłytkowego umożliwia efektywną stymulację fibroblastów do produkcji nowego kolagenu i macierzy międzykomórkowej. Zabieg ten doskonale sprawdza się kiedy konieczna jest odbudowa tkanki, poprawa jej elastyczności i nawilżenia.
W wyniku zabiegu skóra staje się bardziej ukrwiona. Prawidłowe ukrwienie to nie tylko gwarancja poprawy elastyczności i zapewnienie świeżego wyglądu ale także zwiększenie percepcji bodźców. Dlatego też zastosowanie osocza bogatopłytkowego sprawdzają się przy zabiegach mających na celu wzmożenie doznań seksualnych
Bardziej jędrne i pełniejsze wargi sromowe to pozytywny efekt estetyczny połączony z korzyściami zdrowotnymi. Zabieg rewitalizacji okolic intymnych ma działanie ochronnie na narządy głębiej położone – odbudowanie śluzówki zwiększa odporność na podrażnienia i otarcia co w efekcie zapobiega częstym infekcjom.
Zabieg przy wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego jest całkowicie bezpieczny i nie wymaga specjalnego przygotowania.
Przeciwwskazania:
Przygotowanie do zabiegu:
Jeżeli jest to możliwe, należy odstawić aspirynę na 7 dni przed zabiegiem, aby zmniejszyć ryzyko krwawień i zasinień w miejscu iniekcji.
Rekonwalescencja:
Możliwe niepożądane skutki zabiegu wynikają zazwyczaj ze wstrzyknięć i są to przemijające krwawienie z miejsca wstrzyknięcia, przemijający ból, zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięcia, podskórny wylew krwawy, zasinienie lub niewielki obrzęk, przeważnie ustępujące w ciągu 2-6 dni.
Wyślij e-mail lub zadzwoń
Skontaktuj się z nami
Masz pytania? Zadzwoń
+48 32 202 36 35
Napisz wiadomość
info@ziebaclinic.pl