Laser MonaLisa Touch

u ginekologa-plastyka katowice

Co to jest Laser MonaLisaTouch?

Lasery frakcyjne, do których należy Laser MonaLisa Touch, są niezastąpionym, sprawdzonymi przez wiele lat urządzeniami wykorzystywanymi zarówno w dermatologii jak i dermatochirurgii i chirurgii, a dzięki unowocześnionym systemom także w ginekologii zachowawczej i plastycznej. Laser Mona Lisa Touch jest najnowocześniejszym laserem CO2 z udoskonalonym system DEKA umożliwiającym zabiegi na błonach śluzowych pochwy i odbytu. Laser MonaLisa Touch™  został stworzony specjalnie z myślą o pięknie i zdrowiu intymnym kobiety. Do zabiegów wykorzystuje się  specjalne końcówki wyposażone w skaner, odpowiednio dobrane do rodzaju zabiegu. Dzięki końcówce wprowadzanej do wnętrza pochwy, laser może skutecznie działać bezpośrednio na ścianki pochwy, wargi sromowe i ujście pochwy. Końcówki przeznaczone do zabiegów chirurgicznych doskonale sprawdzają się przy labioplastyce i usuwaniu zmian skórnych okolic intymnych.

Jak działa laser?

Zabieg wykorzystuje naturalną reakcję organizmu określaną jako remodelowanie kolagenu. Laser wytwarza ciepło, które ogrzewa tkankę i zawarty w niej kolagen. W wyniku działania wysokiej temperatury włókna kolagenowe ulegają obkurczeniu, przez co następuje remodelowanie naświetlanego miejsca. Dodatkowo aktywacji ulegają fibroblasty, które stymulowane są do produkcji nowych włókien kolagenowych w błonie śluzowej.  Proces ten zachodzi zarówno w strukturach podskórnych, jak i skórnych  w ten sposób rozpoczyna się proces samoregeneracji. Badania histologiczne, realizowane we współpracy z Uniwersytetem w Pawii potwierdziły, że laser aktywuje biosyntezę kolagenu oraz wody w macierzy zewnątrzkomórkowej. Skóra  staje się bardziej elastyczna, napięta i sprężysta. Zdrowa skóra jest z kolei zapewnia odporność na uszkodzenia i otarcia.

Poza aktywacją fibroblastów i syntezą nowego kolagenu laser poprawia ukrwienie tkanki. Lepiej ukrwiona tkanka korzystnie wpływa na nawilżenie, zwiększony przepływ krwi to również spotęgowane doznania.

Do jakich zabiegów może być wykorzystany laser?

MonaLisa Touch™ wpływa na obkurczenie pochwy, odnowę błony śluzowej, regenerację warg sromowych oraz zminimalizowanie problemu nietrzymania moczu – bez konieczności ingerencji chirurga. Działanie lasera wykorzystywane jest w efekcie również do poprawy satysfakcji ze współżycia.

Rewitalizacja pochwy zapewniana jest przez odbudowę prawidłowej śluzówki oraz zwiększenie jej napięcia i elastyczności. W ten sposób jej wnętrze staje się ciaśniejsze. Dzięki rekonstrukcji ścianek, zostaje przywrócona funkcjonalność i estetyka waginy sprzed porodu lub okresu menopauzy.  Podobny efekt ma zastosowanie lasera na wiotkie wargi sromowe. Dzięki samoregeneracji i pobudzeniu fibroblastów ich powierzchnia staje się ujędrniona.

Działanie lasera na okolice wejścia do pochwy pomaga zwiększyć przepływ krwi, pobudzić unerwione tkanki i zwiększa poziom nawilżenia, co dodatkowo wzmaga długoterminową satysfakcję seksualną pacjentek.

Dzięki poprawie elastyczności błony śluzowej i skóry zabieg działa korzystnie przy dolegliwościach z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Laser wzmacnia ścianki pochwy, powięzi wewnątrzmiedniczej oraz okolice ujścia cewki moczowej. Dochodzi do obkurczenia tkanek, zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej oraz odtworzenia jej naturalnej funkcjonalności. W efekcie jakość życia intymnego pacjentki zdecydowanie wzrasta.

Zabieg MonaLisa Touch™ może zastąpić tradycyjne zabiegi chirurgii klasycznej. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej, specjalnie dostosowanej do delikatnych i wrażliwych miejsc intymnych końcówki tnącej, laser wykorzystywany może być w remodelingu warg sromowych, przy odsłonięciu łechtaczki oraz do usuwania zmian skórnych okolic sromu i odbytu.

Jakie zalety ma wykorzystanie lasera?

Korzyści i bezpieczeństwo zabiegów laserowych sprawiają, że stają się one coraz bardziej popularne. Podobnie jak czas wykonania i całkowity brak dolegliwości bólowych. MonaLisa Touch™ uważany za jeden z najbardziej skutecznych oraz nieinwazyjnych zabiegów.

W porównaniu do ingerencji chirurgicznych, MonaLisa Touch™ pozwala osiągać bardziej zadowalające efekty. Laser powoduje koagulację tkanki, a w efekcie zamknięcie naczyń krwionośnych i zapobieganie krwawieniu. Minimalizuje to także dyskomfort, opuchliznę i ryzyko powstawania tkanki bliznowatej, a także pozytywnie wpływa na czas rekonwalescencji. Zabieg nie tylko poprawia estetykę i modeluje zewnętrzne miejsca intymne, ale też odbudowuje tkankę, mobilizując ją do produkcji kolagenu.

Ile zabiegów trzeba przeprowadzić?

U niektórych pacjentek udaje się osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty już po pierwszej wizycie. Pozostałym paniom zalecamy powtórzenie zabiegu 2-4 razy w odstępach od 2 do 4 tygodni.

Przeciwwskazania:

  • ciąża,
  • aktywny proces zapalny okolic intymnych,
  • przyjmowanie leków fotouczulających (tj. niektóre antybiotyki, preparaty zawierające nagietek, dziurawiec szałwię, wit. A) około 2 tygodni przed zabiegiem.

Przygotowanie do zabiegu:

Nie jest wymagane żadne specjalne przygotowanie. Przed zabiegiem wymagana jest konsultacja lekarza ginekologa i ważne badanie cytologiczne.

Rekonwalescencja:

Zabiegi MonaLisa Touch™ wyróżnia nieznaczna inwazyjność oraz minimalny okres rekonwalescencji lub jego całkowity brak. Już trzy dni po procedurze pacjentka może wrócić do aktywności seksualnej. Indywidualne potrzeby pacjentki decydują o ilości przeprowadzonych zabiegów.

Wyślij e-mail lub zadzwoń


Skontaktuj się z nami


Masz pytania? Zadzwoń
+48 32 202 36 35

Napisz wiadomość
info@ziebaclinic.pl