Menopauza

endo-ginekologia katowice

Terapia okołomenopauzalna

Kobieta zbliżająca się do okresu menopauzy powinna zadbać o swoją kondycję psychiczną i fizyczną tak, aby być przygotowaną na zmiany w organizmie, które są dosyć trudne do zaakceptowania. Menopauza to dość niekorzystny okres w życiu każdej kobiety. Jeżeli wcześniej zadbamy o to, aby zminimalizować jego efekty, może się okazać, że z dużym sukcesem stawimy czoła zmianom, jakie niesie ze sobą menopauza oraz że nie będą one dla nas tak widoczne i drastyczne.

Zięba Clinic to miejsce, gdzie proponujemy Paniom skuteczną terapię pozwalającą w przyszłości w miarę łagodnie przejść okres menopauzy. Pamiętajmy, że dużo łatwiej jest podjąć kroki zapobiegawcze mające wpływ na nasz stan fizyczny i psychiczny, w czasie gdy menopauza nie zapanowała jeszcze nad naszym stanem – szczególnie psychicznym, w którym potem coraz trudniej jest się zdecydować na jakiekolwiek działania.

Zięba Clinic proponuje terapię dla kobiet, które dopiero zbliżają się do okresu menopauzy, ale także terapię dla tych, które już rozpoczęły ten trudny etap. Profilaktyka i leczenie są prowadzone dla Pań indywidualnie, ponieważ objawy, których przyczyną jest menopauza oraz potrzeby każdej pacjentki są bardzo różne.

Pierwszym krokiem w terapii menopauzy jest konsultacja ginekologiczno – endokrynologiczna oraz badania hormonalne, które pozwolą określić na jakim etapie okresu okołomenopauzalnego dana kobieta się znajduje.

W zależności od wyników badań labolatoryjnych, objawów oraz potrzeb pacjentki lekarz specjalista przygotowuje indywidualną terapię menopauzy, która obejmuje:

  • leczenie farmakologiczne,
  • konsultację dietetyczną wraz z przygotowaniem indywidualnej diety dla pacjentki z uwzględnieniem jej upodobań oraz czasu przeznaczonego na przygotowanie posiłków,
  • konsultacja u fizjoterapeuty wraz z przygotowaniem indywidualnego programu ruchowego z możliwością realizacji go pod nadzorem indywidualnym fizjoterapeuty,
  • zabiegi medycyny estetycznej, pozwalające pacjentkom na szybkie uzyskanie widocznych efektów zewnętrznych, co pozwoli na większą mobilizacjię do pracy nad zmianą przyzwyczajeń żywieniowych oraz zwiększeniem swojej aktywności fizycznej.

Lekarz opiekuńczy

Wyślij e-mail lub zadzwoń


Skontaktuj się z nami


Masz pytania? Zadzwoń
+48 32 202 36 35

Napisz wiadomość
info@ziebaclinic.pl