Pierwsza wizyta

fizjoterapia uroginekologiczna katowice

Jak wygląda pierwsza wizyta u fizjoterapeuty uroginekologicznego i jak się do niej przygotować?

Podczas pierwszej wizyty fizjoterapeuta uroginekologiczny przeprowadzi szczegółowy wywiad oraz badanie. Pytania zadane przez fizjoterapeutę będą dotyczyć ogólnego stanu zdrowia oraz zdrowia sfery intymnej. Bardzo ważne jest abyś odpowiedziała na nie szczerze, co pomoże w diagnostyce oraz planowaniu terapii. Następnie fizjoterapeuta dokona oceny postawy i napięć w ciele, aby indywidualnie dobrać rodzaj terapii i ćwiczeń.

Zazwyczaj podczas pierwszej wizyty odbywa się badanie per vaginum, czyli palpacyjne badanie przez pochwę w celu oceny funkcjonowania mięśni dna miednicy. Warto więc zadbać wcześniej o higienę miejsc intymnych. Badanie wygląda nieco inaczej niż u ginekologa ponieważ wykonywane jest na leżąco z ugiętymi nogami w stawach kolanowych- jest zatem bardziej komfortowe dla pacjenta. Badanie palpacyjne przez pochwę u kobiet, które nie współżyły jest kwestią indywidualną. Podczas pierwszej wizyty może też być wykonane badanie USG. Wszystkie procedury odbywają się za zamkniętymi drzwiami w spokojnej atmosferze.

Po przeprowadzeniu badania i terapii fizjoterapeuta poinstruuje Cię jak poprawnie wykonywać ćwiczenia ukierunkowane na mięśnie dna miednicy oraz poprawę postawy ciała. Pomocne będą wyniki innych badań, więc jeżeli takie posiadasz zabierz je na pierwszą wizytę.

Wyślij e-mail lub zadzwoń


Skontaktuj się z nami


Masz pytania? Zadzwoń
+48 32 202 36 35

Napisz wiadomość
info@ziebaclinic.pl