Kwas hialuronowy

u ginekologa-plastyka katowice

Co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem skóry właściwej i macierzy międzykomórkowej odpowiedzialnym za wiązanie wody, a tym samym odpowiednie nawodnienie tkanki. W młodej, nieuszkodzonej skórze jest pod dostatkiem kwasu hialuronowego, gwarantuje to jej sprężystość. Wraz z wiekiem ilość kwasu spada, co jest równoznaczne ze zmniejszona zdolnością wiązania wody i utratą elastyczności.

Jakie zastosowanie ma kwas hialuronowy w ginekologii plastycznej?

Ze względu na właściwości kwasu hialuronowego zastosowanie znalazł również w ginekologii plastycznej do poprawiania jędrności i nawodnienia warg sromowych i okolic wejścia do pochwy. Zastosowanie kwasu hialuronowego poza wypełnieniem i modelowaniem okolic intymnych dodatkowo umożliwia nawodnienie skóry i śluzówki oraz stymulacje fibroblastów do produkcji nowego kolagenu. Daje to efekt „odmłodzenia” obszarów poddanych terapii. Podanie kwasu hialuronowego jest skuteczne przy korekcie zmian anatomicznych, odwróceniu i zapobieganiu procesom starzenia, jak i przeciwdziałaniu problemom związanym z utratą wagi, zmniejszeniem objętości komórek tłuszczowych w okolicach intymnych. Kwas hialuronowy wspomaga procesy regeneracji tkanki po porodzie naturalnym i wspomaga procesy gojenia.
Efekty zwiększenia objętości warg sromowych większych, zmiany ich kształtu oraz napięcia skóry leczonej okolicy widoczne są już po pierwszym tygodniu od wstrzyknięcia preparatu. Efekty zabiegu utrzymują się do 2 lat.

Jak przeprowadza się zabieg kwasem hialuronowym?

Zabieg polega na wprowadzeniu preparatu w okolice warg sromowych większych za pomocą niewielkiej igiełki. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, aby zapewnić pacjentce pełen komfort stosuje się miejscowe znieczulenie. Czas trwania zabiegu to około 30 minut.

Przeciwwskazania:

  • ciąża oraz karmienia piersią,
  • choroby ogólnoustrojowe (na przykład niewyrównana cukrzyca),
  • choroba nowotworowa,
  • stany zapalne skóry (wirusowe i bakteryjne, na przykład aktywna opryszczka),
  • stosowanie leków przeciwkrzepliwych.

Przygotowanie do zabiegu:

Należy odstawić aspirynę, (jeżeli jest to możliwe) na 7 dni przed zabiegiem aby zmniejszyć ryzyko krwawień i zasinień w miejscu iniekcji.

Przed zabiegiem wskazane jest ogolenie okolic intymnych.

Rekonwalescencja:

Po ustąpieniu znieczulenia może pojawić się niewielki dyskomfort. Nie przewiduje się żadnych specjalnych ograniczeń ani zaleceń po zabiegu. Pacjentka może wrócić do swoich codziennych czynności bezpośrednio po jego wykonaniu.

Wyślij e-mail lub zadzwoń


Skontaktuj się z nami


Masz pytania? Zadzwoń
+48 32 202 36 35

Napisz wiadomość
info@ziebaclinic.pl