Badanie jest bezbolesne. Podczas badania pacjentka na bieżąco jest informowana o tym, co będzie robiła fizjoterapeutka i pacjentka w każdym momencie może odmówić dalszego badania.
Pacjentka nie musi się przygotowywać w specjalny sposób, warto jednak założyć wygodny i lekki strój. Na pierwszej wizycie do samego badania zostaniesz poproszona o rozebranie się. Jeśli posiadasz dokumentacje medyczną- aktualne badania ginekologiczne, urologiczne, proktologiczne lub ortopedyczne, warto wziąć je ze sobą. Pacjentki w ciąży proszone są o dostarczenie od ginekologa zaświadczenia o braku przeciwwskazań do fizjoterapii.
Jeżeli ciąża przebiega prawidłowo, optymalny czas na rozpoczęcie fizjoterapii przygotowującej do porodu to początek II trymestru, czyli po 12 tygodniu ciąży. Należy jednak pamiętać, że warto skonsultować się wcześniej z lekarzem prowadzącym ciąże, czy nie widzi przeciwwskazań.
Jeżeli wcześniej nie miałaś bólu lub innych niepokojących dolegliwości, na ocenę poporodową warto umówić się po okresie połogu, najlepiej po kontroli lekarskiej, czyli około 6-8 tygodni od porodu siłami natury i około 12 tygodni po cięciu cesarskim. Natomiast w przypadku blizny po cięciu cesarskim lub nacięciu krocza warto zgłosić się do fizjoterapeuty, który pokaże Ci jak prawidłowo zadbać o Twoją bliznę już około 4 tygodnia po cięciu.
Na wizytę kobieta może przyjść ze swoim partnerem. Fizjoterapeutka może nauczyć go jak w domu wykonywać różne techniki rozluźniające i masaż relaksacyjny.
Fizjoterapia może być prowadzona przez cały cykl, również podczas menstruacji.
Wyślij e-mail lub zadzwoń
Skontaktuj się z nami
Masz pytania? Zadzwoń
+48 32 202 36 35
Napisz wiadomość
info@ziebaclinic.pl